Ogrodzenia plastikowe gdzie montować.

ogrodzenia plastikowe Rodzaje ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Nowy raport opublikowany przez Fior Markets prognozuje wzrost światowego rynku ogrodzeń plastikowych do 8,17 mld USD do 2028 roku, z 5,25 mld USD w 2020 roku. Stanowi to 5,69% CAGR w okresie objętym prognozą. Wśród dostępnych typów ogrodzeń plastikowych najpopularniejsze są ogrodzenia z PCV, a ponad połowa całkowitej sprzedaży przypada na zastosowania mieszkaniowe. Ogrodzenia mieszkalne nie są jednak jedyną opcją dla właścicieli domów. Na niektórych osiedlach instaluje się również ogrodzenia drewniane.

Ogrodzenie winylowe

W przeciwieństwie do innych typów ogrodzeń, winyl jest trwałym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Materiał ten, wykonany z polichlorku winylu (PCV), ma długą żywotność, wymaga minimalnej konserwacji i jest odporny na trudne warunki atmosferyczne. Jest również bardzo wytrzymały i objęty dożywotnią gwarancją. Aby zapewnić trwałość, ogrodzenia winylowe są wzmacniane słupkami, które są wkopywane w mieszankę betonową. Pod słupkami zwykle dodaje się żwir w celu zapewnienia właściwego drenażu.

Zaletą ogrodzenia z winylu jest również jego niska konserwacja i trwałość. Nie trzeba go malować ani bejcować, nie odpryskuje. Nie jest też porowate, więc zwierzęta domowe i dzieci nie muszą się martwić o drzazgi i zadrapania. A ponieważ nie gnije, nie blaknie z upływem czasu. To sprawia, że winyl jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chce mieć piękne ogrodzenie bez kłopotów.

Ceny za montaż ogrodzenia winylowego różnią się w zależności od jego wielkości i wysokości. W zależności od ograniczeń obowiązujących w sąsiedztwie, za ogrodzenie o wysokości 6 stóp można zapłacić od 25 do 40 USD za stopę liniową. Jednak koszt wzrośnie lub spadnie, jeśli zdecydujesz się dodać bramy i czapki na słupki. Oprócz wielkości i wysokości ogrodzenia, należy rozważyć, czy ogrodzenie doda atrakcyjności, prywatności i bezpieczeństwa do swojego podwórka. Innym czynnikiem wpływającym na cenę ogrodzenia winylowego jest grubość jego paneli. Tanie ogrodzenie winylowe będzie miało cienkie i łatwe do złamania słupki, natomiast grubsze i trwałe będzie wymagało mniej konserwacji.

Płot PCV

Ogrodzenie z PCV to trwały, niedrogi i łatwy w utrzymaniu typ ogrodzenia. Te nowoczesne produkty winylowe są 5 razy mocniejsze niż tradycyjne ogrodzenia drewniane i nie wymagają malowania ani bejcowania. Ponadto, w przeciwieństwie do drewna, nie wchłaniają wilgoci, nie pękają i nie gniją. Stanowią naturalny wybór dla każdej przestrzeni zewnętrznej. Po zakończeniu użytkowania można je nawet poddać recyklingowi. Do wyboru jest kilka różnych kolorów ogrodzenia z PCV.

Jeśli szukasz ogrodzenia, które uzupełni styl architektoniczny Twojego domu, ogrodzenie z PCV jest doskonałym wyborem. Ten rodzaj ogrodzenia dostępny jest w wielu klasycznych kolorach i unikalnych kształtach, więc na pewno znajdzie się taki, który będzie pasował do stylu i koloru Twojego domu. Niektóre panele mają ozdobne nakładki na słupki i mogą imitować wygląd naturalnego drewna twardego. Aby uzyskać bardziej spójny wygląd, można dopasować kolor ogrodzenia do koloru dachu. Ogrodzenie z PCV może zwiększyć wartość odsprzedaży nieruchomości, dlatego warto rozważyć jego instalację.

Chociaż termin „PCW” jest powszechnie kojarzony z branżą budowlaną, można go używać w odniesieniu do innych produktów, takich jak sztachety z tworzyw sztucznych, okna i inne elementy budowlane. Tworzywo to jest łatwe w obróbce, niedrogie i odporne na rozkład biologiczny. W rzeczywistości ogrodzenia z PCW są często wykonywane z hydrauliki PCV, ale nie jest tak w przypadku wszystkich ogrodzeń. Panuje powszechne błędne przekonanie, że „winyl” oznacza wyższą jakość.

Ogrodzenie z polietylenu o wysokiej gęstości

HDPE to doskonały wybór na ogrodzenia. Jego sztywność i wytrzymałość sprawiają, że jest to idealny wybór do zastosowań związanych z bezpieczeństwem. Dzięki wytrzymałości na rozciąganie wynoszącej 5000 funtów materiał ten doskonale sprawdza się w przypadku ogrodzeń o dużym obciążeniu, np. do kontroli tłumu. Ogrodzenia z polietylenu o wysokiej gęstości mają również wygląd i właściwości tradycyjnych ogrodzeń z ogniwami łańcuchowymi. Materiał ten ma kilka zalet w porównaniu z ogniwami łańcuchowymi i warto go rozważyć, jeśli szukasz ogrodzenia o designerskim wyglądzie.

Ogrodzenia plastikowe są zazwyczaj wykonane z polietylenu, który ma wiele zalet. Ogrodzenia te są również przyjazne dla środowiska i nadają się do recyklingu. Na przykład firma FSP America produkuje ogrodzenia plastikowe z polietylenu. Są one lekkie i łatwe w montażu, a także można je łatwo czyścić. Kolejną zaletą tego materiału jest pomarańczowa siatka o wysokiej widoczności. Wszechstronność tego materiału sprawia, że jest on doskonałym wyborem w przypadku średniej klasy ogrodzeń ochronnych i obiektów sportowych. Poniżej wymieniono zalety ogrodzeń z polietylenu o wysokiej gęstości:

W 2017 r. firma CertainTeed przejęła firmę SimTek Fence, producenta ogrodzeń z polietylenu o wysokiej gęstości. Przejęcie zostało dokonane w celu dodania innowacji do portfolio produktów CertainTeed przeznaczonych do życia na zewnątrz, w tym jej linii ogrodzeń premium Bufftech. ReportLinker, wielokrotnie nagradzane rozwiązanie do badań rynkowych, wyszukuje i porządkuje najnowsze dane branżowe. Oczekuje się, że w okresie objętym prognozą rynek ogrodzeń z polietylenu o wysokiej gęstości będzie rósł w tempie CAGR wynoszącym około 6%.

Płot drewniany

Porównując ogrodzenia winylowe i drewniane, należy stwierdzić, że te pierwsze mają kilka wyraźnych zalet. Winyl jest trwalszy i zazwyczaj tańszy w produkcji niż drewno. Niemniej jednak, jeśli potrzebne jest ogrodzenie dla małej przestrzeni lub tylko niewielkiego obszaru, drewno jest dobrym rozwiązaniem. Oba materiały mogą służyć przez wiele lat. Który z nich jest więc najlepszy dla Ciebie? Przed podjęciem decyzji należy rozważyć wady i zalety obu materiałów. Rozważ swoje opcje i zdecyduj, który z nich będzie najlepszy dla Twojego domu.

Zarówno winyl, jak i drewno wchłaniają wodę. Jeśli ogrodzenie drewniane nie jest dobrze konserwowane, może gnić i pęcznieć, zmniejszając swoją wytrzymałość i bezpieczeństwo. Wybierając materiał na ogrodzenie, należy pomyśleć o prywatności i bezpieczeństwie, jakie oferuje. Choć tradycyjnie preferowanym materiałem jest drewno

, plastik może zapewnić obie te cechy. Materiał ten jest stosunkowo łatwy w montażu i nie wymaga odnawiania ani konserwacji. Nie kosztuje też więcej niż tradycyjne drewno.

Ogrodzenia drewniane zapewniają klasyczny, ponadczasowy wygląd. Są one jednak również podatne na gnicie i uszkodzenia przez owady. Jeśli mieszkasz w szczególnie wilgotnym klimacie, drewno może się wypaczać i gnić. Ponadto owady mogą atakować i niszczyć drewno, co może pogorszyć jego wygląd. Ponadto, choć drewno jest trwałe, wymaga regularnego bejcowania i uszczelniania. Ponadto drewniane ogrodzenia mogą łatwo ulec zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych, co sprawia, że są nieatrakcyjne.

Ogrodzenie kompozytowe

Ogrodzenia kompozytowe mają zalety drewna, ale są nieco droższe. Ponieważ ogrodzenia drewniane są droższe w zakupie, właściciele domów muszą wydawać więcej pieniędzy na impregnację drewna, środki czyszczące i uszczelniające. Ogrodzenia kompozytowe stanowią doskonałą alternatywę dla ogrodzeń drewnianych i winylowych, a ponadto są dostępne w atrakcyjnej gamie kolorów. Ich trwałość wynosi od 25 do 40 lat, a konserwacja nie jest konieczna. Ogrodzenie kompozytowe można dostosować do potrzeb danego projektu.

Ogrodzenia kompozytowe mają wiele zalet. Jest trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w utrzymaniu. Jeśli zostanie prawidłowo zamontowane, może służyć przez trzydzieści lub czterdzieści lat, w zależności od rodzaju użytego materiału. Ogrodzenia kompozytowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, wystarczy jedynie okazjonalne mycie, aby zachowały swój najlepszy wygląd. Chociaż ogrodzenia kompozytowe nie są całkowicie wodoodporne ani odporne na działanie promieni słonecznych, nie gniją ani nie wypaczają się. Jedyną konserwacją, jakiej wymagają, jest zwykłe mycie ich od czasu do czasu.

Ogrodzenia kompozytowe mogą być instalowane przez każdego, a większość producentów dostarcza szczegółowe instrukcje montażu krok po kroku. Home Depot również udostępnia kompletny zestaw instrukcji montażowych, w tym listę narzędzi. Ogrodzenia kompozytowe są stosunkowo niedrogie, kosztują od trzech do sześciu dolarów za stopę liniową. Można wybierać spośród różnych stylów i wysokości, aby dopasować je do swojej posesji. Po podjęciu decyzji można przystąpić do montażu nowego ogrodzenia! Ogrodzenia kompozytowe mają wiele zalet.

Płot aluminiowy

Ogrodzenie aluminiowe to świetny wybór z wielu powodów. Oprócz walorów estetycznych jest ono również bardzo praktyczne. Chroni zwierzęta domowe i dzieci, a przy tym pozostaje przytwierdzone do podłoża. Co więcej, ogrodzenia aluminiowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Nie rdzewieją ani nie korodują, nawet gdy są narażone na zalanie. Jeśli masz wątpliwości co do instalacji ogrodzenia, zawsze możesz wezwać profesjonalistę, który je zainstaluje. Oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, ogrodzenia aluminiowe są również łatwe w montażu i nie wymagają zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych.

Aluminium jest niezwykle trwałe i nie gnije ani nie utlenia się tak jak drewno. Powłoka proszkowa zapobiega również rdzy i innym szkodliwym wpływom atmosferycznym. Kolejną zaletą ogrodzenia aluminiowego jest jego odporność na insekty i gnicie. Co więcej, oferuje ono dożywotnią ograniczoną gwarancję chroniącą przed blaknięciem i rdzą. Dzięki temu można mieć pewność, że ogrodzenie aluminiowe będzie służyć przez wiele lat. Te zalety sprawiają, że aluminium jest najlepszym wyborem na ogrodzenie. Zalet ogrodzeń aluminiowych jest wiele, a główną z nich jest to, że są one ekonomicznym rozwiązaniem dla Państwa potrzeb w zakresie ogrodzeń.

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi, żelaznymi i winylowymi, ogrodzenia aluminiowe mają niższe koszty instalacji. W rzeczywistości, przeciętne ogrodzenie aluminiowe kosztuje około 3700 dolarów. Ponadto, ogrodzenia aluminiowe nie wymagają malowania ani wykańczania, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu. Są również odporne na ekstremalne warunki pogodowe, nie tracąc swojego wyglądu. Dodatkowo, dostępne są w różnych stylach i kształtach, które uzupełnią wystrój wnętrza Twojego domu. Możesz wybrać ogrodzenie aluminiowe, które będzie pasować do stylu Twojego domu i Twojego budżetu.

Ogrodzenie z kompozytu drewniano-plastikowego

W porównaniu z tradycyjnymi ogrodzeniami drewnianymi, kompozyty drewniano-plastikowe są znacznie trwalsze i nie wymagają konserwacji. Ponieważ zawierają śladowe ilości drewna, nie gniją, nie wymagają regularnej konserwacji, malowania ani wykańczania. Ponieważ nie wymagają malowania, mycia elektrycznego ani innych metod konserwacji, ogrodzenia z kompozytów drewniano-plastikowych nie przyciągają również owadów. Oprócz trwałości i długowieczności, ogrodzenia z kompozytu drewno-plastik charakteryzują się również dużą odpornością na promieniowanie UV.

Przed rozpoczęciem budowy ogrodzenia kompozytowego należy zmierzyć obwód terenu i zaznaczyć lokalizację każdego słupka. Po zmierzeniu odległości między słupkami należy wywiercić otwory o różnej głębokości. Pamiętaj, aby zakopać słupki co najmniej na jedną trzecią ich długości. Po ustawieniu słupków ogrodzeniowych można przystąpić do montażu paneli. Po ustawieniu słupków trzeba będzie poczekać kilka dni, aż wyschną.

Oprócz trwałości, ogrodzenia z kompozytu drewna i plastiku są również atrakcyjne, ponieważ mają naturalny wygląd i wrażenie. Można je stosować do ogrodzeń prywatnych, ogrodowych i tarasowych, a w ostatnich latach zyskały szersze zastosowanie. Ogrodzenia kompozytowe Seven Trust charakteryzują się wielobarwnymi kolorami, które imitują naturalne drewno. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ten rodzaj ogrodzeń nigdy nie wymaga malowania ani odnawiania i jest wykonany w 75% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Previous post Ogrodzenia plastikowe jak montować.
Next post Ogrodzenia plastikowe czemu by korzystać.